KURUMSAL
Haberler

BASKİ Yaza Hazır

31 MAYIS 2019, Cuma
 

BASKİ Genel Müdürlüğü olarak görev alanı kapsamında İlimiz genelinde 20 ilçe merkezi ve buna bağlı olarak 232 merkez 898 kırsal olmak üzere 1.130 adet mahallemizde toplam 1.200.000 nüfusa içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerini 1.813 personel ile 7/24 çalışma esasına dayanarak sürdürmekteyiz.

Yaz aylarında ve uzun bayram tatillerinde yaklaşık 3 Milyon kişiye ulaşan nüfus ile oldukça yoğun bir yaz dönemi geçirilmektedir. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde sorunsuz, rahat bir yaz geçirmeleri için ekstra tedbir ve önlemler alarak, çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettirmekteyiz.

Vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin yaz tatillerinde ve uzun bayram tatillerinde tercih ettiği Ege ve Marmara denizine kıyısı olan tatilin incisi Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit, Erdek, Marmara ilçelerimizin 300 km’ lik sahil şeridini oluşturan yerleşim alanlarında rahat bir tatil geçirebilmesi için Genel Müdürülüğümüz sorumluluğundaki içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinde gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Bu kapsamda İlimizde bulunan 24 adet Atıksu Arıtma Tesisi, 9 adet İçmesuyu Arıtma Tesisi ile 28 adet İçmesuyu Terfi/81 adet Atıksu Terfi istasyonlarının ve depoların bakım, temizlik ve onarım çalışmaları tamamlanmıştır.

Bu yılda Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından 22 adet plajımız Mavi Bayrak almış olup temizliği güvence altına alınmıştır.

Yaz ayları süresince de 7/24 hizmet esasına dayalı çalışacak personellerimizin programları yapılmış olup acil müdahale araçlarımız gerekli araç ve gereçlerle donatılmış vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale getirilmiştir. Olası büyük arızalara karşı gerekli makine-ekipman ve malzemelerimiz ambarlarımızda ve stok sahalarımızda bulunmaktadır.

Bunlar yanında iklim değişiklikleri sebebiyle yeraltı su seviyelerindeki azalmalardan, aşırı ve kontrolsüz kullanımlardan kaynaklı içme suyu sıkıntısı yaşanan bölgelerde vatandaşlarımızın bilinçli ve kıymet bilen su kullanım anlayışını hedeflemekteyiz.

Tüm bu hazırlıklarımız sonucunda misafirlerimizin ve hemşerilerimizin güzel bir yaz ve bayram tatili geçirmelerini temenni ederiz.

BASKİ Genel Müdürlüğü


                   
ALO 185
Çek & Gönder