KURUMSAL
Haberler

Bandırma'nın İçmesuyu ve Atıksu Sorunlarının Çözümü Projesi

27 HAZİRAN 2019, Perşembe
 

2006 yılında Bandırma Belediyesince başlatılan Bandırma Entegre su projesi, 2014 yılında BASKİ Genel Müdürlüğü’nün kurulması ile Genel Müdürlüğümüzce yürütülmeye başlanmıştır.

Söz Konusu proje kapsamında; Atıksu Arıtma Tesisi, Yeni İçmesuyu Terfi İstasyonu, Terfi Merkezi ile depolar arası iletim hatları, kollektör hatları, Kısmi Kanalizasyon, mevcut içmesuyu depolarının kapasitelerinin arttırılarak yeniden yapılması, Atıksu deşarj istasyonunun rehabilitasyonu ayrıca içmesuyu ve kanalizasyon sisteminin bilgisayar ve otomasyon sistemi bulunmaktadır.

Projenin yapım ve Müşavirlik hizmet alımı ihalesi süreci devam etmekte olup proje yapım işi ihalesine yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkilisi Ahmet Emre AKMAN, 2004-2007 yılları arası Bandırma Belediye Başkanı, 19. ve 23. Dönem Milletvekili M. Cemal ÖZTAYLAN, BASKİ Genel Müdürü Cemil ŞAHİN, Genel Müdür Yardımcısı, ilgili Daire Başkanları ve Şube Müdürleri ile firmaların katılımlarıyla proje bilgilendirme ve yer gösterimi saha toplantısı 21.06.2019 tarihinde yapılmıştır. Saha gezisinden sonra yüklenicilere yer gösterme belgesi düzenlenerek teslim edilmiştir.